Založ si blog

„Právnik“ Danko žiada prezidenta Kisku, aby porušil Ústavu.

„Predseda parlamentu zároveň žiada prezidenta SR, aby mu dôkladne vysvetlil na jednotlivých prípadoch presné dôvody nevymenovania zvolených sudcov,“ uviedla riaditeľka odboru komunikácie parlamentu Zuzana Čižmáriková-TV Noviny, 22. 08. 2016.

Takže „brilantný“ právnik a predseda Národnej Rady v jednej osobe, má značný odborný defecit. Až natoľko veľký, že sa už začína veľmi podobať na Štefana Harabina, ktorý sa síce v každom svojom vystúpení „hrdí“ tým, že je už 35 rokov trestným sudcom a pritom začína mať problémy s pochopením triviálnych ustanovení Trestného zákona. A pri zákonoch iných už ani netuší, o čom „točí“.

Šéf slovenského parlamentu a súčasne jediný predseda SNS v histórii, ktorý má materinský jazyk maďarčinu sa zaradil k fiškálom, ktorí majú problémy porozumieť  najjednoduchším princípom právneho poriadku Slovenskej republiky a zásadám rímskeho práva, z ktorého slovenský právny poriadok vychádza.

Ak totiž už raz rozhodol prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, že navrhnutých ústavných sudcov do funkcie nevymenuje, nie je možné, aby na základe Dankovej výzvy, alebo bez nej, urobil neskôr „revíziu“ svojho rozhodnutia. Danko ako právnik by mal, alebo mohol vedieť, aký je právny stav v tejto veci. A keď nevie, nech sa spýta študenta 2. ročníka právnickej fakulty. Dozvie sa od neho, že štátne orgány orgány a ich reprezentanti môžu konať len to, čo im zákony a Ústava dovoľujú. Na rozdiel od občanov, ktorí môžu robiť všetko, čo im zákony priamo nezakazujú. Dnes zákon neposkytuje legálnu možnosť, aby prezident svoje pôvodné rozhodnutie o nevymenovaní sudcov zmenil. Ak by tak urobil, jednoducho by porušil Ústavu a vymenovanie  niektorých predtým odmietnutých kandidátov, by bolo protizákonné. A v konečnom dôsledku by všetky rozhodnutia, na ktorých by sa podielali pri rozhodovacej činnosti Ústavného súdu, mali nulitnú hodnotu.

Toľko z právnej teórie a praxe. Toto školenie som venovala „vychýrenému“ Judr. Andrejovi Dankovi bezplatne.

Čo sa táka odmietnutých kandidátov, napríklad Mamojku a Laššákovej, ich nominácia na ústavných sudcov smeráckym valcom, bola absolútnou degradáciou tejto inštitúcie. Už tým, že obaja mnohonásobne hlasovali za zákony, ktoré neskôr Ústavný súd označil za protiústavné, preukázali buď absolútnu neznalosť Ústavy, ústavných princípov a ich ducha, politickú servilnosť k vodcovi a ekonomickú poddanosť finačným žralokom, ktoré mali na týchto právynch normách parazitovať. Napríklad zákon o vyvlastnení (rozumej ukradnutí) pozemkov pod diaľnicami. Navyše v žiadnej odbornej literatúre sa nenašiel žiadny ich článok, dokonca ani len úvaha o tom, v ktorej by sa venovali ústavnému právu ako takému. Proste v zmysle smeráckych tradícií, za verné hlasovanie mali dostať od vodcu odmenu v podobe 12 ročného vylihovania pri váľove na Ústavnom súde.

Prezident Andrej Kiska rozhodol presne v zmysle zákona a judikatúry Ústavného súdu – vec Čentéš versus Gašparovič.

A Andrej Danko sa budˇmusí vrátiť do 3. semestra právnickej fakulty, alebo vo voľných chvíľach, keď práve nebojuje za blaho slovenského národa, doštudovať teóriu práva a Ústavu. Na Masarykovej univerzite v Brne sa občas robia kurzy tzv. právnického minima.

Pošlem vám prihlášku?

Mojich rodičov nútili, aby odsúdili výzvu Niekoľko viet, ktorú im nedovolili prečítať! Dnes im zase nedovolia prečítať Kali špeciál

31.08.2016

Dejiny sa opakujú ako mlynské koleso. Pamätám si, keď naši prišli niekdy na jar roku 1989 z roboty a otec bol zeleno-čierny od hnevu. „Tak tie ku…y si fakt myslia, že sme všetci úplne, ale úplne sprostí“? Hučal už snáď pred vchodom do domu. Bola ho proste celá ulica. „Oni si fakt myslia, že každý jeden z nás je na ich obraz?“ Po dlhšom [...]

Neviem, kde spáva v pondelok Robert Fico. Ale viem, kde spáva 8 rokov matka s 3 deťmi.

28.08.2016

Už sa mi to síce stáva čím ďalej zriedkavejšie, ake napriek tomu sú moje pravidelné návštevy doma na Slovensku vždy zdrojom prekvapenia, údivu a občas aj šoku. Naposledy, vlastne úplne presne včera, som sa, zapojila akože inak, do rodinnej diskusii o protestoch pred Bonaparte. Birmovný krstný otec Milan, kedysi horlivý obdivovateľ „konštruktéra“ Slovenska [...]

Smeru vládne BOH!

25.08.2016

Nie, je to ten, ktorého poznáme z hodín náboženstva. Predstavte si, že to dokonca nie je ani ten, na ktorého 99% tých, ktorí si prečítali názov, myslí. Proste nie je to Robert. Je to úplne, ale úplne iný BOH. Tento sa správa výsostne pragmaticiky a ide za svojím cieľom, ktorým je buď finančný, alebo hmotný prospech. Je to BOJ O HRANTY! Aké jednoduché a praktické [...]

Election 2024, Donald Trump

Bol falošný republikán? Strelec na Trumpa konal sám, jeho politické zmýšľanie je nejasné, hlási FBI

15.07.2024 06:43

Vyšetrovatelia novinárom oznámili, že zatiaľ nepoznajú politické zmýšľanie páchateľa a nenašli žiadne jeho výhražné oznámenia.

Joe Biden

Biden prehovoril k Američanom z Oválnej pracovne: Nastal čas schladiť ostrú politickú rétoriku

15.07.2024 06:09

Joe Biden deň po pokuse o vraždu bývalého prezidenta Donalda Trumpa vystúpil v televízii s príhovorom z prezidentskej pracovne v Bielom dome.

severokorejsky detsky tabor

Dostával zlé jedlo, strieľal na Biely dom. Čo ešte zažil mladý Rus, ktorý okúsil detský tábor v krajine diktátora?

15.07.2024 06:00

Ako vyzerá pobyt v severokórejskom detskom tábore? Dievčatá a chlapci čistili sochy diktátorov, prvé noci sa mohli opiť, k vodke si kúpili aj cigarety.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 125140x
Priemerná čítanosť článkov: 5441x

Autor blogu

Kategórie