Andrej Danko, Ivan Gašparovič. Stredoslováci, ktorí stredoslovákom hanbu robia.

3. augusta 2016, angelikascmidt, Nezaradené

Človek by už mal tendenciu nádejať sa, že po Ivanovi Gašparovičovi, majiteľovi manufaktúry na výrobu rétorických hlúpostí, sa už nemôže na začiatku 21. storočia nájsť na Slovensku politik, ktorý by sa mu čo len priblížil. Je samozrejmé, že v Národnej rade sedia aj poslanci, ktorí by neprešli ani psychotestami na rybársky lístok, ale tých predeseda drží takmer v ilegalite a potrebuje ich iba na stáčanie gombíkov podľa Lašákovej palca.

Vráťme sa ku verbálnym skvostom  Ivana Gašparoviča :”Slovensko niekedy žiaľbohu a niekedy je to aj chvalabohu, že žiaľbohu, že na Slovensku predsa len tá pracovná sila je ešte stále lacnejšia a teraz chvalabohu, že je lacnejšia”, alebo “Ja som veˇmi rád, že aj v Organizácii spojených nádorov, názorov, spojených nádor, spojených nádorov”, prípadne Libanonská zmluva(tu ho však treba ospravedlniť, pretože on skutočne nepozná rozdiel medzi Libanonom a Lisabonom), či “Rozhodnúť sa kandidovať do funkcie hlavy štátu nie je jednoduché”.

Možno sa vám dnes javí takýto návrat ako zbytočný a dehonestujúci samotné Slovensko, ale tieto perly ducha skutočne treba zachovať pre nasledujúce generácie. Aby bolo jasné, koho sme si my Slováci dokázali zvoliť za prezidenta v priamom súboji Radičová-Gašparovič.

Dnes sa tomuto “majstrovi jazyka”míľovými krokmi približuje predseda Národnej rady a súčasne predseda nacionalisov z SNS Andrej Danko. A je len otázkou veľmi krátkeho času, kedy ho prešprintuje. Existujú totiž dve možnosti. Buď patrí k dávnemu francúzskemu básnickému smeru, keď autori napísali jednotlivé slová na lístky, vhodili ich do klobúka a v poradí, ako ich z nich ťahali, vznikalo literárne dielo. Alebo proste trpí dyslexiou, či obdobnou poruchou osobnosti. Na ukážku zopár výrokov tohoto nesporného giganta slovenského  jazyka, ktoré som si dovolila vypožičať od autora blogu “Dokedy  my budeme sa taktom trieštiť“ Pavla Kaplana. Nuže, čujme :

„Dokedy my budeme sa taktom trieštiť“, lebo „Ak teda je pripravované aj odvolanievládnej predsedy Slovenskej republiky“, potom treba povedať, že „Vláda nestojí a nepadá na žiadnom koncesionárskom poplatkovi“, ktorí žije planou nádejou, že „Splnil sa mi sen a musím zmeniť celkové svoje žitie“, aby som „Dáme, ktorá sa hlboko vryla do srdciach“ jasne a zrozumiteľne povedal, že ani ona „Mňa nevyprovokuje na emócie urážok“, lebo „Nechcem robiť z niekoho hrdinu, kto ním nie je“, a jasne jej dať najavo, že …“orgány v činnom trestaní ho posúdia“,aby Kaliňák „ma informoval o tom, že nebude dnes byť“, pretože „Spojenie možného z nemožného pomaly ma zodpovedného za každého“ nedáva právo, aby sa tu vyskytovali javy, kedy „Poslanec uráža poslanca spôsobom , akým uráža“ , lebo aj keď „nie je možné odhadom rekogniskáciou rátať“, je tu priestor na to ľudské, „Prepáčte, sú poslanci, ktorí po mojom rozhodnutí do mňa osobne na svojich profiloch útočia – od spôsobu mumáka, urážok a všetkého osobného“.

Ak máte po prečítaní Dankom vyslovených viet pocit, že ide “hluboké nedorozumění”, ostaňte skutočno iba pri pocite, lebo tieto slovné zlátaniny vyšli z úst konkrétneho človeka, v konkrétnej funkcii. Z úst prededu Národnej rady Slovenskej republiky Andreja Danka. Ak tento “brilantný právnik”(ako sám seba  Danko často skromne označuje) takto vystupuje aj ako advokát na súde, onedlho spôsobí justičný paranormálny jav. Sudca si bude musieť nechať preložiť jeho “plamennú” reč obhajcu zo slovenčiny do slovenčiny.

Takže na záver už iba radostné zvolanie : Vivat Slotakia, vivat dépéháčkársky raj, vivat majstri slova a Herkulovia ducha!