Založ si blog

Andrej Danko, Ivan Gašparovič. Stredoslováci, ktorí stredoslovákom hanbu robia.

Človek by už mal tendenciu nádejať sa, že po Ivanovi Gašparovičovi, majiteľovi manufaktúry na výrobu rétorických hlúpostí, sa už nemôže na začiatku 21. storočia nájsť na Slovensku politik, ktorý by sa mu čo len priblížil. Je samozrejmé, že v Národnej rade sedia aj poslanci, ktorí by neprešli ani psychotestami na rybársky lístok, ale tých predeseda drží takmer v ilegalite a potrebuje ich iba na stáčanie gombíkov podľa Lašákovej palca.

Vráťme sa ku verbálnym skvostom  Ivana Gašparoviča :”Slovensko niekedy žiaľbohu a niekedy je to aj chvalabohu, že žiaľbohu, že na Slovensku predsa len tá pracovná sila je ešte stále lacnejšia a teraz chvalabohu, že je lacnejšia”, alebo “Ja som veˇmi rád, že aj v Organizácii spojených nádorov, názorov, spojených nádor, spojených nádorov”, prípadne Libanonská zmluva(tu ho však treba ospravedlniť, pretože on skutočne nepozná rozdiel medzi Libanonom a Lisabonom), či “Rozhodnúť sa kandidovať do funkcie hlavy štátu nie je jednoduché”.

Možno sa vám dnes javí takýto návrat ako zbytočný a dehonestujúci samotné Slovensko, ale tieto perly ducha skutočne treba zachovať pre nasledujúce generácie. Aby bolo jasné, koho sme si my Slováci dokázali zvoliť za prezidenta v priamom súboji Radičová-Gašparovič.

Dnes sa tomuto “majstrovi jazyka”míľovými krokmi približuje predseda Národnej rady a súčasne predseda nacionalisov z SNS Andrej Danko. A je len otázkou veľmi krátkeho času, kedy ho prešprintuje. Existujú totiž dve možnosti. Buď patrí k dávnemu francúzskemu básnickému smeru, keď autori napísali jednotlivé slová na lístky, vhodili ich do klobúka a v poradí, ako ich z nich ťahali, vznikalo literárne dielo. Alebo proste trpí dyslexiou, či obdobnou poruchou osobnosti. Na ukážku zopár výrokov tohoto nesporného giganta slovenského  jazyka, ktoré som si dovolila vypožičať od autora blogu “Dokedy  my budeme sa taktom trieštiť“ Pavla Kaplana. Nuže, čujme :

„Dokedy my budeme sa taktom trieštiť“, lebo „Ak teda je pripravované aj odvolanievládnej predsedy Slovenskej republiky“, potom treba povedať, že „Vláda nestojí a nepadá na žiadnom koncesionárskom poplatkovi“, ktorí žije planou nádejou, že „Splnil sa mi sen a musím zmeniť celkové svoje žitie“, aby som „Dáme, ktorá sa hlboko vryla do srdciach“ jasne a zrozumiteľne povedal, že ani ona „Mňa nevyprovokuje na emócie urážok“, lebo „Nechcem robiť z niekoho hrdinu, kto ním nie je“, a jasne jej dať najavo, že …“orgány v činnom trestaní ho posúdia“,aby Kaliňák „ma informoval o tom, že nebude dnes byť“, pretože „Spojenie možného z nemožného pomaly ma zodpovedného za každého“ nedáva právo, aby sa tu vyskytovali javy, kedy „Poslanec uráža poslanca spôsobom , akým uráža“ , lebo aj keď „nie je možné odhadom rekogniskáciou rátať“, je tu priestor na to ľudské, „Prepáčte, sú poslanci, ktorí po mojom rozhodnutí do mňa osobne na svojich profiloch útočia – od spôsobu mumáka, urážok a všetkého osobného“.

Ak máte po prečítaní Dankom vyslovených viet pocit, že ide “hluboké nedorozumění”, ostaňte skutočno iba pri pocite, lebo tieto slovné zlátaniny vyšli z úst konkrétneho človeka, v konkrétnej funkcii. Z úst prededu Národnej rady Slovenskej republiky Andreja Danka. Ak tento “brilantný právnik”(ako sám seba  Danko často skromne označuje) takto vystupuje aj ako advokát na súde, onedlho spôsobí justičný paranormálny jav. Sudca si bude musieť nechať preložiť jeho “plamennú” reč obhajcu zo slovenčiny do slovenčiny.

Takže na záver už iba radostné zvolanie : Vivat Slotakia, vivat dépéháčkársky raj, vivat majstri slova a Herkulovia ducha!

Mojich rodičov nútili, aby odsúdili výzvu Niekoľko viet, ktorú im nedovolili prečítať! Dnes im zase nedovolia prečítať Kali špeciál

31.08.2016

Dejiny sa opakujú ako mlynské koleso. Pamätám si, keď naši prišli niekdy na jar roku 1989 z roboty a otec bol zeleno-čierny od hnevu. "Tak tie ku...y si fakt myslia, že sme všetci úplne, ale viac »

Neviem, kde spáva v pondelok Robert Fico. Ale viem, kde spáva 8 rokov matka s 3 deťmi.

28.08.2016

Už sa mi to síce stáva čím ďalej zriedkavejšie, ake napriek tomu sú moje pravidelné návštevy doma na Slovensku vždy zdrojom prekvapenia, údivu a občas aj šoku. Naposledy, vlastne úplne viac »

Smeru vládne BOH!

25.08.2016

Nie, je to ten, ktorého poznáme z hodín náboženstva. Predstavte si, že to dokonca nie je ani ten, na ktorého 99% tých, ktorí si prečítali názov, myslí. Proste nie je to Robert. Je to úplne, viac »

Sýria nepokoje Dará vláda vlajka povstalci odchod

Nálety Asada a Ruska na oblasť Dará v Sýrii zabili 26 civilistov

20.07.2018 23:19

Skoro polovicu z obetí tvoria deti.

Masaker v rabínskej škole

Dvaja mladí Briti chystali masovú vraždu na svojej škole. Dostali dlhoročné tresty

20.07.2018 22:56

Thomas Wyllie a Alex Bolland sa inšpirovali masovou vraždou, ktorú na strednej škole v Columbine v americkom štáte Colorado spáchali v roku 1999 Dylan Klebold a Eric Harris.

trump

Trump má na krku ďalší šteklivý škandál - s modelkou z Playboya

20.07.2018 21:23

Karen McDougalová tvrdí, že s terajším americkým prezidentom prežila v roku 2016 románik v čase, keď jeho žena Melania porodila ich syna Barrona.

bezdomovec jaroslav

Bezdomovectvo budú Maďari trestať, Orbán uvalil za napomahánie migrantom vysokú daň

20.07.2018 21:04, aktualizované: 21:30

Podľa opozície politika Fideszu je o šírení strachu a nenávisti. Trestanie bezdomovcov označil Bence Tordai za nekresťanské.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 93393x
Priemerná čítanosť článkov: 4061x

Autor blogu

Kategórie